SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ

STARÉ LOĎSTVO 

UNIE (sever)

STARÉ ŠROUBOVÉ PAROPLACHETNÍ FREGATY (1855-1856)

franklin (1864), merrimack, wabash, minnesota, roanoke, colorado, niagara

ŠROUBOVÉ PAROPLACHETNÍ KORVETY (1858-1860)

san jacinto (1850), brooklyn, hartford, lancaster, richmond, pensacola

ŠROUBOVÉ PAROPLACHETNÍ ŠALUPY (1859-1860)

alleghany (přestavěna v l. 1851-52), pribceton (1852), mohican, iroquois, wyoming, dacotah, narragansett, seminole, pawnee, pocahontas

KOLESOVÉ FREGATY A KORVETY (1842-1850)

mississippi, susquehanna, powhatan, saranac, fulton (1837), michigan (1843)

ŘADOVÉ PLACHETNÍ LODĚ (1819-1848)

columbos, delaware, new hapshire (1864), north carolina, ohio, pennsylvania, vermont

PLACHETNÍ FREGATY A KORVETY (jen významnější jednotky – 1797-1856)

brandywine, columbia, congress, constellation, constitution, cumberland, independence, macedonian, potomac, raritan, sabine, st. lawrence, santee, savannah, united states

 

Jednotky postavené po r. 1860:

PANCÉŘNÍKY

new ironsides – new ironsides (1862)

dunderberg – dunderberg (1865)

galena – galena (1862)

keokuk – keokuk (1862)

MONITORY

monitor – monitor (1862)

passaic (1862-1864) - camanche, catskill, lehigh, montauk, nahant, nantucekt, patapsco, Passaic, sangamon, weehawken

roanoke – roanoke (přestavba na monitor v l. 1862-1863)

onondaga – onondaga (1863)

miantonomoh (1863-1864) – agamenticus, miantonomoh, monadnock, tonawanda

dictator – dictator (1863)

puritan – puritan (1864)

canonicus (1863-1864) - canonicus, catawba, hahopac, manayunk, manhattan, oneota, saugus, tecumseh, tippecanoe

kalamazoo (1863-1864) – kalamazoo, passaconaway, quinsigamond, shackamaxon

milwaukee (1863-1864) – chickashaw, kickapoo, milwaukee, winnebago

casco (1864-1865) – casco, chimo, cohoes, etlah, klamath, koka, modoc, napa, naubuc, nausett, shawnee, shiloh, squando, suncook, tunxis, upqua, wassuc, waxshaw, xazoo, yuma

ŠROUBOVÉ PAROPLACHETNÍ FREGATY (dřevěné)

wampanoag (1864-1865) – amonoosuc (iowa), madawaska (tennessee), neshaminy (arizona - nevada), wampanoag (florida)

chattanooga – chattanooga (1864)

idaho – idaho (1864)

java (1865-1875) – antietam, guerriere, minnetonka, ontario, piscataqua

contoocook (1864-1867) - contoocook, manitou, mosholu, pushmataha

trenton – trenton (1876)

ŠROUBOVÉ PAROPLACHETNÍ KORVETY (dřevěné)

ossipee (1861-1862) – adirondack, housatonic, juniata, ossipee

sacramento (1862) – canadaigua, monongahela, sacramento, shenandoah

ticonderoga (1862) – ticonderoga, lackawanna

alaska (1868-1869) – alaska, algoma, astoria, kenosha

galena / vandalia (1873-1883) – galena, marion, mohican, quinnebeaug, swatara, vandalia

kearsarge (1861) – kearsarge, oneida, tuscarora, wachusett

swatara (1865-1867) – nantasket, quinnebaoug, resaca, swatara

enterprise (1874-1878) – adams, alliance, enterprise, nipsic, essex

alert (1874-1876) – alert, huron, ranger

DĚLOVÉ ČLUNY (dřevěné)

unadilla (všechny v r. 1861) – aroostoOk, cayuga, chippewa, chocura, huron, itasca, kanawha, katahdin, kennebec, kineo, matblehead, ottawa, owasco, pembina, penobscot, pinola, sagamore, sciota, seneca, tahoma, unadilla, winona, wissahickon

kansas (1863-1864) – kansas, maumee, nipsic, nyack, pequot, saco, shawmut, yantic

octorara (kolesové, všechny v r. 1862) – cimarRon, conemaugh, genesee, mahaska, maratanza, miami, octorara, paul jones, port royal, sebago, sonoma, tioga   

sassacus (kolesové, 1862-1863) – agawam, algonquin, ascutney, chenango, chicopee, eutaw, iosco, lanapee, mackinaw, massasoit, mattabesett, mendota, metacomet, mingoe, osceola, otsego, pawtuxet, peoria, pontiac, pontoosuc, sassacus, shamrock, tacony, tallahoma, tallapoosa, waTeree (měl železný trup), winnoski, wyalusing

mohongo (kolesové, 1865-1866) – ashuelot, mohongo, monocacy, muscoota, shamokin, suwanee, winnepec

TORPÉDOVÉ ČLUNY

spuyten duyvil - spuyten duyvil (ex stromboli, s žerďovými torpédy, 1864)

alarm – alarm (s žerďovými torpédy, 1873)

interpid – interpid (torpédový klounovec, 1874)

OZBROJENÉ DOPRAVNÍ LODĚ

vanderbilt, fort jackson, rhode island, glaucus, commodore jones, hunchback

 

KONFEDERACE (Jih)

PANCÉŘNÍKY

stonewall – stonewall (1864)

virginia – virginia (I. ex merrimack, dokončen v r. 1862)

virginia – virginia (II., 1864)

tennessee – tennessee (1863)

nashville – nashville (kolesový, nebyl dokončen)

DĚLOVÉ ČLUNY

ajax – ajax, hercules (zakoupeny v r. 1864 ve Velké Británii)

OZBROJENÉ DOPRAVNÍ LODĚ

sumter (dokončen v r. 1861), florida (1962), alabama (1862), georgia (1863), shEnandoah (1864), tallahassee (1864)

NOVÉ LOĎSTVO - U. S. NAVY

MONITORY

puritan – puritan (1882)

amphitrite (uvedené první tři v r. 1883) – amphitrite, monadnock, terror, miantonomoh (1876)

monterey – monterey (1891)

arkansas (všechny v l. 1900-1901) – arkansas, nevada, florida, wyoming

BITEVNÍ LODĚ

texas – texas (1892)

maine – maine (I., 1889)

indiana (všechny v r. 1893) – indiana, massachusetts, oregon

iowa – iowa (1897)

kearsarge (1898) – kearsarge, kentucky

illinois (všechny v r. 1898) – illinois, alabama, wisconsin

maine (všechny v r. 1901) – maine (II.), missouri, ohio,

virginia (všechny v r. 1904) – virginia, nebraska, georgia, new jersey, rhode island

connecticut (obě v r. 1904) – connecticut, louisiana

vermont (1905-1906) – vermont, kansas, minnesota, new hampshire

mississippi (obě v r. 1905) – mississippi, idaho

south carolina  - south carolina (1908), michigan (1906)

delaware (obě v r. 1909) – delaware, north dakota

florida – florida (1910), utah (1909)

wyoming (obě v r. 1911) – wyoming, arkansas

new york (obě v r. 1912) - new york, texas

nevada (obě v r. 1914) – nevada, oklahoma

pennsylvania (obě v r. 1915) – pennsylvania, arizona

new mexiko (všechny v r. 1917) – new mexico, mississippi, idaho

PANCÉŘOVÉ A BITEVNÍ KŘIŽNÍKY 

new york – new york (1891)

brooklyn – brooklyn (1895)

pennsylvania (1903-1904) – pennsylvania, west virginia, california, colorado, maryland, south dakota

st. louis (1904-1905) – st.louis, milwaukee, charleston

tennessee (1904-1906) – tennessee, washington, north, carolina, montana

(1906-1921 – bitevní a těžké křižníky)

(lexington – lexington, saratoga - přestavěny na jednotky jiné třídy, další jednotky tohoto typu nebyly dokončeny)

NOSIČE LETADEL

langley – langley (1912)

CHRÁNĚNÉ A LEHKÉ KŘIŽNÍKY

atlanta (obě v r. 1884) – atlanta, boston

chicago – chicago (1885)

newark – newark (1890)

charleston – charleston (1888)

baltimore – baltimore (1888)

philadelphia – philadelphia (1889)

san fancisco – san francisco (1889)

olympia – olympia (1892)

cincinnati (obě v r. 1992) – cincinnati, raleigh

montgomery (1891-1892) – montgomery, detroit, marblehead

columbia – columbia (1892), minneapolis (1893)

new orleans – new orleans /1896), albany (1899)

denver (1901-1903) – denver, des moines, chattanooga, galveston, tacoma, cleveland

chester (všechny v r. 1907) – chester, birmingham, salem

POMOCNÉ KŘIŽNÍKY

(1882-1905) st. louis, st. paul, harvard, yale,

badger (ex yumuri), bufgalo (el cid / nictheroy), dixie )el rio), panther (austin), úrairie (el sol), yankee (el norte), yosemite (el sud)

OZBROJENÉ JACHTY

(1882-1905) dorothea, eagle, gloucester, hornet, mayflower, scorpion, vixen, wasp

TORPÉDOBORCE

farragut – farragut (1898)

stringham – stringham (1899)

goldsborough – goldsborough (1899)

bailey – bailey (1899)

bainbridge (všechny v l. 1900-1902) – bainbridge, barry, chauncey, dále, decatur

hopkin (oba v r. 1902) – hopkins, hull

lawrence (oba v r. 1900) – lawrence, macdonough

paul jones (1902-1903) – paul jones, perry, preble

stewart – stewart (1902)

smith (1908-1909) – smith, lamson, preston, flusser, reid

paulding (1909-1910) – paulding, drayton, roe, terry, perekins, sterett, McCall, burrows, warrington, mayrant

monaghan (1910-1912) monaghan, trippe, walke, ammen, patterson, fanning, jarvis, henley, beale, jouetT, jenkins

cassin (1912-1913) - cassin, cummings, downes, duncan, aylwin, parker, benham, balch

O´brien (1914-1915) – O´brien, nicholson, winslow, mcdougal, cushing, ericsson

tucker (všechny v r. 1915) – tucker, conyngham, porter, wedsworth, jacob jones, wainwright

sampson (všechny v r. 1916) – samPson, rowan, davis, allen, wilkes, shaw

caldwell (1917-1918) – caldwell, craven, gwin, conner, stockton, manley

wickes (1917-1919, ISRAEL v r. 1916)wickes, philip, woolsey, evans, little, kimberley, sigourney, gregory, stringham, dyer, calhoun, stevens, mckean, harding, gridley, fairfax, taylor, bell, stribling, murray, israel, luce, maury, lansdale, mahan, schley, champlin, mugford, chew, hazelwood, williams, crane, hart, ingraham, ludlow, rathburne, talbot, waters, dent, dorsey, lea, lamberton, radford, montgomery, breese, gamble, ramsay, tattnall, badger, rwiggs, babbit, delong, jacob jones, buchanan, aaron ward, hale, crowninshield, tillman, boggs, kilty, kenninosn, ward, claxton, hamilton, tarbell, yarnall, upshur, greer, elliot, roper, breckindridge, barney, blakley, biddle, dupont, bernadou, ellis, cole, J. fred talbot, diskerson, leary, schenck, herbert, palmer, thather, walker, crosby, meredith, bush, cowell, maddoX, foote, kalk, burns, anthony, sproston, rizal, mackenzie, renshaw, O´bannon, hogam howard, standbury, hopewell, thomas, harAden, abbot, bagley  

TORPÉDOVKY

stiletto – stiletto (1886)

cushing – cushing (1890)

ericsson – ericsson (1894)

foote (všechny v l. 1896-1897) – foote, rodgers, winslow

porter (oba v r. 1897) – porter, du pont

rowan - rowan (1899)

dahlgren (oba v r. 1899) – dahlgren, craven

davis (oba v r. 1898) – davis, fox

morris - morris (1898)

talbot (oba v r. 1897) – talbot, gwin

mackenzie (oba v r. 1898) – mackenzie, mckee

somers – somers (1897)

begley (všechny v r. 1900) – bagley, barney, biddle

blakley (oba v r. 1900) – blakley, de long

nicholson (oba v r. 1901) – nicholsopn, o´brien

shubrick (všechny v l. 1899-1900) – shubrick, stockton, thornton

tingey – tingey (1901)

wilkes – wilkes (1901)

DĚLOVÉ ČLUNY

dophin – dophin (1883)

yorktown (všechny v l. 1888-1890) yorktown, concord, bennington

petrel – petrel (1888)

bacroft – bacroft (1892)

machias (oba v l. 1891 a 1892) – machias, castine

nasville – nashville (1895)

wilmington (oba v l. 1895 a 1896) wilmington, helena

annapolis (všechny v l. 1896-1897) – annapolis, vicksburg, newport, princeton

wheeling (oba v r. 1897) wheeling, marietta

topeka – topeka (1881)

isla de luzon – isla de luzon (1887)

isla de cuba - isla de cuba (1886)

don juan de austria – don juan de austri a (1887)

dubuque (oba v r. 1904) – dubuque, paducah

malé dělové čluny (z l. 1885-1895) – albay, alvarado, arayat, calaminaes, callao, elcano, leyte, manileno, mariveles, mindoro, pampanga, panay, paragua, quiros, samar, sandoval, villalobos, elcano

sacramento – sacramento (1914)

monocacy (oba v r. 1914) – monocacy, palos

MINONOSKY

(1906-1921) shawmut (ex bunker hill), aroostook (ex massachussetts)

MINOLOVKY

(1906-1921) typ bird – lapwing, owl, robin, swallow, sanderling, auk, chewink, cormoran, gannet // tanager, cardinal, oriole, curlew, grebe, mallard, ortolan, peacock // pelican, falcon, osprey, seagull, tern, turkey, woodcock, quail, partridge // sandpiper, warbler, vireo, willet, swan, whipoorwill, bittern // kingfisher, rail // eider, thrush // finch, heron // flamingo, penguin // pigeon

PONORKY

holland – holland (1897)

Typ A (1901-1903) – plunger, adder, grampus, moccasin, pike, porpoise, shark

Typ B (1906-1907) – viper, cuttlefish, tarantula

Typ C (všechny v r. 1909, jen Octopus v r. 1906) – octopus, stingray, tarpon, bonita, snapper

Typ D (1909-1910) – narwhal, grayling, salmon

Typ E (oba v r. 1911) – skipjack, sturgeon

Typ F (1911-1912) – carp, barracuda, pickerel, skate

Typ G (1911-1913) – seal, thresher, tuna, turbot

Typ H (pojmenované lodě v r. 1913, lodě „H“ v r 1918) – seawolf, nautilus, garfish, H 4, H 5, H 6, H 7, H 8, H 9

Typ K (1913-1914) – haddock, cachalot, orca, walrus, K 5, K 6, K 7, K 8

Typ L (1915-1917) – L 1, L 2, L 3, L 4, L 9, L 10, L 11, L 5, L 6, L 7, L 8

Typ M (1915) – M 1

Typ AA / T (1901-1903) – schley (T 1), AA 2 (T 2), AA 3 (T 3)

Typ N (1916-1917) – N 1, N 2, N 3, N 4, N 5, N 6, N 7

Typ O (1917-1918) – O 1, O 2, O 3, O 4, O 5, O 16, O 7, O 8, O 9, O 10, O 11, O 12, O 13, O 14, O 15, O 16

Typ R (1901-1903) – R 1, R 2, R 3, R 4, R 5, R 6, R 7, R 8, R 9, R 10, R 11, R 12, R 13, R 14, R 15, R 16, R 17, R 18, R 19, R 20, R 21, R 22, R 23, R 24, R 25. R 26, R 27

Typ S (I. skupina, 1917-1919) – S 1, S 18, S 19, S 20, S 21, S 22, S 23, S 24, S 25, S 26, S 27, S 28, S 29, S 30, S 31, S 32, S 33, S 34, S 35, S 36, S 37. S 38, S 39. S 40, S 41

ZVLÁŠTNÍ JEDNOTKY

katahdin (1883, pancéřový klounovec)

vesuvius (1888, osazen dynamitovými děly)