RUSKO

PANCÉŘNÍKY A BITEVNÍ LODĚ

sevastopol – sevastopol (přestavba ukončena v r. 1865)

petropavlovsk – petropavlovsk (na vodu po přestavbě v r. 1864)

pěrveněc – pěrveněc (1863), kreml (1865), ně troň menja (1864)

kňaz požarskij – kňaz požarskij (1867)

broněnosec (všechny v r. 1964 jako monitory pobřežní obrany) – broněnosec, koldun, latnik, lava, pěrun, stRelĚc, tifon, uragan, věščun

smerč – směrč (1864)

čarodějka – čarodějka, rusalka (obě v r. 1867)

admiral lazarev – admiral lazarev (1867), admiral greig (1868)

admirál čičagov – admiral čičagov, admiral spiridov (obě v r. 1867)

novgorod – novgorod („popovka“, 1873)

viceadmiral popov – viceadmiral popov („popovka“, 1875)

petr velikij – petr velikij (1872)

jakatěrina II. – jekatěrina II. (1886), česma (1886), sinop (1887), georgij pobědonosec (1892)

imperator alexander II. – imperator alexander II. (1887), imperator nikolaj I. (1889)

dvěnadcať apoštolov – dvěnadcať apoštolov (1890)   

gangut – gangut (1890)

navarin – navarin (1891)

tri svjatitělja – tri svjatitělja (1893)

sisoj velikij – sisoj velikij (1894)

admiral ušakov – admiral ušakov (1893), admiral seňavin (1894), geněral-admiral graf apraksin (1896)

petropavlovsk (II.) – petropavlovsk, poltava (oba v r. 1894, poltava od r. 1916 = česma), sevastopol (1895)

rostislav – rostislav (1896)

peresvět – peresvět, oslabja (obě v r. 1898), poběda (1900)

pantelejmon – pantelejmon (1900

retvizan – retvizan (1900)

cesarevič – cesarevič (1901)

borodino – borodino, imperator alexander III. (obě v r. 1901), orel, kňaz suvorov (obě v r. 1902), slava (1903)

jefstafij – jevstafij, ioann zlatoust (obě v r. 1906)

imperator pavel – imperator pavel (1907), andrej pěrvozvannyj (1906)

gangut – gangut, petropavlovsk, poltava, sevastopol (všechny v r. 1911)

Imperatrica marija – imperatrica marija (1913), imperator alexander III. (1914, později VOLJA), Jekatěrina II. (1914, později imperatrica jekatěrina velikaja)

česma (ex poltava)

imperator nikolaj I. – imperator nikolaj I. (1916, nedokončen)

PANCÉŘOVÉ A BITEVNÍ KŘIŽNÍKY

minin – minin (1869)

geněral-admiral – geněral-admitral (1873), gercog edinburgskij (1875)

vladimir monomach – vladimir monomach (1882)

dmitrij donskoj – dmitrij donskoj (1883)

admiral nachimov – admiral nachimov (1885)

pamjať azova – pamjať azova (1888)

rjurik – rjurik (1892)

rossija – rossija (1896)

gromoboj – gromoboj (1899)

bajan (I.) - bajan (1900),

bajan (II.) – admiral makarov (1906), pallada (1906), bajan (II., 1907)

rjurik (II.) – rjurik (1906)

borodino – borodino, izmail, kinburn (všechny v r. 1915 – nedokončeny), navarin (1916 – nedokončen)

peresvět – peresvět (od r. 1916 - býv. bitevní loď, odkoupena od Japonců)  

borodino – borodino, izmail, kinburn (všechny v r. 1915), navarin (1916) (žádná nedokončena)

CHRÁNĚNÉ A LEHKÉ KŘIŽNÍKY

almaz – almaz (1861), izumrud (1862), žemčug (1861), jakut (1862)

varjag (pův. dřevěná korveta) – askold (1863), varjag, viťaz (obě v r. 1862)

krejser – krejser (1875), džigit (1876), najezdnik (1878), razbojnik (1878), plastun (1879). strěljok (1879), opričnik (1880), vjestnik (1880)

pamjať merkurija – pamjať merkurija (1879)

viťaz – vitěz (1884), Rynda (1885)

admiral kornilov – admiral kornilov (1887)

světlana – světlana (1896)

pallada – pallada, diana (obě v r. 1899), aurora (1900)

varjag – varjag (II., 1899)

askold – askold (1900)

bogatyr – bogatyr (1901), oleg (1903), kagul (očakov od r. 1902), pamjať merkuria (1903)

novik – novik (1900)

bojarin – bojarin (1901)

izumrud – izumrud, žemčug (oba v r. 1903), jakut

almaz (ozbrojená jachta – pomocný křižník) – almaz (1903)

muravjev amurskij – muravjev amurskij (1914, později německý elbing), admiral něvelskoj (1914, později německý pillau)

světlana – světlana (1915), admiral butakov, admiral spiridov, admiral greig (všechny v r. 1916)

admiral nachimov – admiral nachimov (1915), admiral lazarev (1916) (a dále admiral kornilov a adnmiral istomin – nedokončeny)

prut – prut (ex turecký mecidijeh)

varjag (ex varjag II. - od r. 1916, odkoupen od Japonců

NOSIČE LETADEL

orlica – orlica (1903)

imperator alexander I. – imperator alexander I., imperator nikolaj I. (obě v r. 1916)

regele carol I. – regele carol I. (ex rumunská loď, 1898)

dakia – dakia (ex rumunská dacia, 1907), imperator trajan (ex rumunský imparator traian, 1907), rumynija (ex rumunská Rumania, 1904)

DĚLOVÉ ČLUNY

sivuč – sivuč (1884), bobr (1885)

kubanec (všechny v r. 1897) – kubaněc, těrec. uralec, zaporožec, černomorec, doněc

grozjaščij – grozjaščij (1890), grejmaščij, otvažnyj (1892)

chrabrij – chrabrij (1895)

korejec – korejec, bobr (oba v r. 1886)

giljak – 1897

chivěnec – chiviněc (1905)

giljak (II.) – giljak (1906), bobr (II.), sivuč (II.), korejec (II.)(všechny v r. 1907)

ardagaň (1909) - ardagaň, kars

groznyj – groznyj (1918), straž (1920)

TORPÉDOVÉ-DĚLOVÉ ČLUNY

lejtěnant iljin – lejtěnant iljin (1886)

kapitan saken – kapitan saken (1889)

kazarskij – kazarskij (1889), vojevoda, posadnik (oba v r. 1892), vsadnik, gajdamak, griden (na vodu v r. 1893)

abrek – abrek (1896)

opyt – opyt (1861)

sobol – sobol, gornostaj (oba v r. 1863)

jerš – jerš (1874)

něrpa – něrpa (1877)

burun – burun, tuča (oba v r. 1879), burja, groza (oba v r. 1881), dožď, vichr (oba v r. 1979), sněg, grad (oba v r. 1881)

TORPÉDOBORCE

prytkij – prýtkij (1895)

pylkij (zde uvedeny roky dokončení či smontování v l. 1898-1903) – pylkij, poslušnyj, pročnyj, poražajuščij, pronzítělnyj, rešitělnyj, prozorlivij, rjezvyj, rětivyj, rjanyj, podvyžnyj, razjaščij, rastoropnyj, strogyj, smětlivyj, svirěpyj, strěmitělnyj, sěrdityj, smělyj, skoryj, statnyj, silnyj, stěreguščij, storoževoj, strašnyj, strojnyj   

bojevoj – bojevoj (1898)

bezstrašnyj (1899-1900) – bezstrašnyj, bditělnyj, bezpoščadnyj, bezšumnyj

lejtěnant burakov – lejtěnant burakov (ex čínský Hai-hoa, 1898)

vnimatělnyj – (1900-1902) – vnimatělnyj, vynoslivyj, vnušitělnyj, vlastnyj, grozovoj

bojkij (1901-1905) – bojkij, bujnyj, burnyj, bravyj, blestjaščij, bystryj, bodryj, bědovyj, bezuprečnyj, vidnyj, zavidnyj, zavětnyj, zadornyj, zorkyj, zvonkyj, živoj, živučij, žutkij, žarkij, gromkij, groznyj, gromjaščij

tverdyj (1904-1905) – tverdyj, točnyj, trěvoznyj, lejtěnant malejev, Inženěr-mechanik anastazov

lovkij (všechny v r. 1905) – lovkij, lětučij, lichoj, iskusnyj, ispolnitělnyj, krpkij, krěpkij, lěgkij, lejtěnant burakov, moščnyj, molodětskij, mětkij

bditělnyj (1905-1906) – bditělnyj, bojevoj, burnyj, inženěr-mechanik dmitrijev, inženěr-mechanik zverev, kapitan jurasovskij, lejtěnant sergejev, vnimatělnyj, vnušitělnyj, vynoslyvij

storoževoj (1905-1907) – storoževoj, silnyj, strojnyj, razjaščij, rastoropnyj, dostojnyj, dělnyj, dějatělnyj

ukrajina (1904-1906) – ukrajina, vojskovoj, turkmeněc stavropolskij, kazaněc, stěreguščij, strašnyj, donskoj kazak, zabajkalec

emir bucharkij (všechny v r. 1905) – emir bucharskij, finn, moskvitanin, dobrovolec   

gajdamak (všechny v r. 1905) – gajdamak, vsadnik, amurec, ussurijec 

ochotnik (všechny v r. 1905) – ochotnik, pograničnik, geněral kondratěnko, sibirskij strěljok

lejtěnant šestakov (všechny v r. 1907) – lejtěnant šestakov, kapitan lejtěnant baranov, lejtěnant zacarennyj, kapitan saken

novik – novik (1911)

bospokojnyj (1913-1914) - bespokojnyj, děrzkij, gněvnyj, pronzitělnyj, bystryj, gromkij, pospěšnyj, pylkij, ščastlyvij

lejtěnant iljin (1914-1917, některé z nich nebyly dokončeny) – kapitan belli, kapitan izylmetěv, kapitan kern, kapitan konon zotov, kapitan kroun, kapitan miklucha-maklaj (ex kapitan kinsbergen).lejtěnant dubasov, lejtěnant iljin // orfej, azard, děsna, grom, lětun, poběditěl, samson, zabijaka // gavriil, konstantin, michaJl, měčislav (ex lejtěnant lombard), sokol, vladimir   

izjaslav (1915) – avtroil, brjačislav (nedokončen), fedor stratilat (nedokončen), izjaslav (ex gromonosec), prjamyslav

gogland (nedokončena žádný: gogland, grěngam, chios, kulm, patras, rymnik, smolensk, strisuden, tenedos)

kerč (1916-1917, některé dokončeny zřejmě až v r. 1924): fidonisi, gadžibei, kaliakryja, kerč, korfu, levkas, cerigo, zante

PONORKY

Alexandrovského ponorka (1865)

Drzevieckého (Dževeckého) ponorka (1877)

delfin – delfin (1903)

kasatka (1904)– faldmaršal graf šeremetěv, kasatka, makrel, nalim, okun, skat

Typ lake (1905) – byčok, kefal, osetr (ex protector), paltus, plotva, sig

forel – forel (1904)

keta – keta (1905)

Typ holland (I.) (1905-1907) - beluga, losos, pĚskaR, ščuka, som (ex fulton), sterljaď, sudak

karp (1907) – karp, kambala, karas

kaiman (1907-1908) – kaiman, alLigator, drakon, krkodil

akula – akula (1907)

minoga – Minoga (1908)

počtovyj – počtovyj (1908)

krab – krab (1912, minonosná ponorka)

Typ holland (II.) (1913-?) – No 1, No 2, No 3

morž (1913) – morž. něrpa, tjuleň

svjatoj georgij (realizovala Itálie, jako ponorku ARGONAUTA)

narval (1814) – kašalot, kit, narval

bars (1915-1917) – bars, edinorog, gepard, kuguar, leopard, lvica, pantera, rys, tigr, tur, ugor, věpr, volk, jaguar, jaz, změja, jerš, forel, burvěstnik, gagara, leběď, orlan, pelikan, utka

F 1 – F 1 (1916)

Typ AG (1916-1921?) – AG 11, AG 12, AG 13, AG 14, AG 15, AG 17, AG 18, AG 19, AG 20 // AG 21, AG 22, AG 23, AG 24, AG 25, AG 26, AG 27, AG 28

Typy B, G,a Z (objednány ve 2. polovině 1.SV, ale nebyly dokončeny)

ZÁCHRANNÉ LODĚ PONOREK

volkov (1913).