RAKOUSKO-UHERSKO

PANCÉŘNÍKY, BITEVNÍ LODĚ, PANCÉŘOVÉ KŘIŽNÍKY

(v závorkách jsou uvedeny letopočty spuštění na vodu a přestavby)

DRACHE – DRACHE (1862-1869-1872), SALAMANDER (1862-1870)

KAISER MAX – KAISER MAX (1863-1875), PRINZ EUGEN (1863-1876)), JUAN DE AUSTRIA (1863-1878)

ERZHERZG FERDINAND MAXIMILAN – ERZHERZOG FERDINAND MAXIMILIAN (1866), HABSBUG (1866),

LISSA – LISSA (1871),

CUSTOZA – CUSTOZA (1875), ERZHERZOG ALBRECHT (1874, od r. 1898 FEUERSPEIER),

KAISER – kaiser (1859-1873),

TEGETTHOFF – TEGETTHOFF (1881 - od r. 1912 MARS),

KRONPRINZ ERZHERZOG RUDOLF – KRONPRINZ ERZHERZIG RUDOLF (1889), KRONZPRINZESSIN ERZHERZOGIN STEFANIE (1889),

KAISERIN UND KÖNIGIN MARIA THERESIA - KAISERIN UND KÖNIGIN MARIA THERESIA (1894-1910),

MONARCH – MONARCH (1896), WIEN (1898), BUDAPEST (1898),

HABSBURG – HABSBURG (1902), ARPÁD (1903), BABENBERG (1904),.

ERZHERZOG KARL – ERZHERZOG KARL (1906),.ERZHERZOG FRIEDRICH (1907), ERZHERZOG FERDINAND MAX (1907),

KAISER KARL IV. – KAISER KARL IV (1900), SANKT GEORG (1905),

ERZHERZOG FRANZ FERDINAND - ERZHERZOG FRANZ FERDINAND (1910), RADETZKY (1911), ZRINYI (1911),

TEGETTHOFF – TEGETTHOFF (1913), VIRIBUS UNITIS (1912), PRINZ EUGEN (1914), SZENT ISTVAN (1915).

FREGATY , KORVETY, ŠALUPY

NOVARA (I.) – NOVARA (1851),

SCHWARZENBERG – SCHWARZENBERG (1853/1862),

RADETZKY (I.) – RADETZKY (1854), ADRIA (1857), DONAU (I.) (1857).

DONAU (II.) – DONAU (1875),

DONAU (III.) – DONAU (1894),

ERZHERZOG FRIEDRICH - ERZHERZOG FRIEDRICH (1858), DANDOLO (1859),

RADETZKY (II.) – RADETZKY (1873), LAUDON (1874),

SAIDA (I.) – SAIDA (1879),

HELGOLAND (I.) – HELGOLAND (1869),

FASANA – FASANA (1871),

AURORA – AURORA (1874), FRUNDSBERG (1873), ZRINYI (I.) (1871).

CHRÁNĚNÉ A LEHKÉ KŘIŽNÍKY

PANTHER – PANTHER (1886), LEOPARD (1886),

TIGER – TIGER (LACROMA - 1888/1906),

KAISER FRANZ JOSEPH I. - KAISER FRANZ JOSEPH I. (1890), KAISERIN ELISABETH (1892),

ZENTA – ZENTA (1899), ASPERN (1900), SZIGETVÁR (1901),

ADMIRAL SPAUN – ADMIRAL SPAUN (1910),

SAIDA (II.) – SAIDA (1914), HELGOLAND (II. - 1914), NOVARA (1915).

 

(Další údaje v závorkách zde značí rok spuštění na vodu. Udávána je pozdější designace = 51T ap.)

TORPÉDOVKY

I – I (1875),

II – II (1878),

III – III, IV (1879),

V – V (1880), VI (1880), VII (1881), VIII (1881),

IX – IX (1881), X (1881),

XI – IX (1885), XII (1885), XIII (1888), XIV (1883), XV (1884), XVI (1884), XVII (1884), XVIII (1884), XIX (1885), XX (1885), XXI (1885), XXII (1885), XXIII (1885), XXIV (1886), XXV (1885), XXVI (1885),

SPERBER – SPERBER, HABICHT (obě v r. 1884),

ADLER - ADLER, FALKE (obě v r. 1884),

XXVII - XXVII (1886), XXVIII (1886), XXIX (1887), XXX (1887), XXXI (1887), XXXII (1888),

XXXIII – XXXIII (1887),

TYP 78-tunový - KIBITZ (1891), KUKUK (1888), STAAR (1889), KRÄHE (1889), RABE (1888), ELSTER (1888), GAUKLER (1889), FLAMINGO (1889), SEKRETÄR (1889), WEIHE (?), MARABU (1889), HARPIE (1890), BUSSARD (1886), CONDOR (1886), GEIER (1886), UHU (1886), WÜRGER (1887), KRANICH (1887), REIHER (1887), IBIS (1887)

XXXIV - XXXIV (MAMULA, 1889), XXXV (OBOSTNIK), XXXVI, XXXVII, XXXVIII (ARSA), XXXIX (všechny byly spuštěny na vodu v r. 1891),

VIPER – VIPER (1896),

NATTER – NATTER (1896),

COBRA – COBRA (1898), PYTHON (1899), KIGYO (1899), BOA (1898),

KAIMAN ANACONDA (51T – 1906), ALLIGATOR (52T – 1906), KAIMAN (50E - 1905), KROKODIL (53T - 1906), WAL (54T - 1906), SEEHUND (55T - 1906), DELPHIN (56T - 1906), NARWAL (57T – 1906), HAI (58T - 1907), MöVE (59T – 1907), SCHWALBE (60T – 1907), PINGUIN (61T - 1907), DRACHE (62T - 1907), GRIEF (63T - 1907), TRITON (64F - 1908), HYDRA (65F - 1908), SKORPION (66F – 1908), PHÖNIX (67F - 1909), KRAKE (68F - 1909), PULYP (69F - 1909), ECHSE (70F – 1909), MOLCH (71F - 1909), KORMORAN (72F - 1909), ALK (73F - 1909),

TYP 110-tunOVÝ: 1.skupina (subtyp Tb 1)Tb. 1 (1909), Tb. 2 (1909), Tb. 3, (1909), Tb. 4 (1909), Tb. 5 (1909), Tb. 6 (1910), 2.skupina (subtyp Tb. 7) - Tb. 7 (1910), Tb. 8 (1910), Tb. 9 (1910), Tb. 10 (1910), Tb. 11 (1910), Tb. 12 (1910).

TYP 270-TUNový (subtyp 74T) - 74T (1913), 75T (1913), 76T 1913), 77T (1914), 78T (1914), 79T (1914), 80T (1914), 81T (1914), (subtyp 82F) - 82F (1914), 83F (1914), 84F (1914), 85F (1914), 86F (1914), 87F (1915), 88F (1915), 89F (1915), 90F (1915), 91F (1915), 92F (1915), 93F (1915), 94F (1916), 95F (1916), 96F (1916), 97F (1916),

TYP 250-tunový - 98M (1914), 99M (1914), 100M (1915).

TORPÉDOBORCE

METEOR – METEOR (1887),

BLITZ – BLITZ (1888), KOMET (1888),

PLANET – PLANET (1889),

TRABANT – TRABANT (1890),

SATELIT – SATELIT (1890),

MAGNET – MAGNET (1896),

HUSZÁR - 1.skupina: HUSZÁR (I. – 1905), ULAN (1896), STREITER (1906), WILDFANG (1906), SCHARFSCHÜTZE (1906), USKOKE (1907), HUSZÁR (II. – 1910), 2.skupina: TURUL (1908), PANDUR (1908), CSIKÓS (1909), REKA (1909), DINARA (1909), VELEBIT (1909),

WARASDINER – WARASDIER (1913),

TÁTRA i. - TÁTRA (I. – 1912), BALATON (1912), CSEPEL (1912), LIKA (I. – 1913), TRIGLAV (I. – 1913), ORJEN (1913),

TÁTRA II.  – mělo to být 6 jednotek vylepšeného typu TÁTRA I. financovaného z námořního rozpočtu na r. 1914, ale v srpnu t. r. byla objednávka zrušena.

TÁTRA III. (ERSATZ TRIGLAV) - TRIGLAV (II. – 1917), LIKA (II. – 1917), DUKLA (1917), UZSOK (1917).

PONORKY

Přehled rakouských imatrikulačních značek německých ponorek sloužících na Jadranu (první označení, tučně vyvedené, je rakousko-uherské, za rovnítkem je německé): U7 = UB7, U8 = UB8, U9 = UB9, U18 = UC14, U19 = UC15, U24 = UC12, U25 = UC13, U26 = UB14, U33 = U33, U34 = U34, U35 = U35, U36 = U21 a U47, U37 = U32, U38 = U38, U39 = U39, U42 = UB42, U43 = UB 43, U44 = UB 44, U 45 = UB45, U46 = UB46, U47 = UB 47, U54 = UB128, U55 = UB129, U56 = UB130, U57 = UB131, U58 = UB132, U60 = UC20, U 62 = UC 22, U63 = UC23 a U 63, U64 = U64, U65 = U65, U66 = UB66 a UC66, U67 = UB67, U68 = UB68, U69 = UB69 a UC69, U70 = UB 70, U71 = UB 71, U72 = U72, U73 = U73, U74 = UC 34, U75 = UC35, U77 = UC 37, U78 = UC38 a UC116, U79 = UB 48, U80 = UB49, U81 = UB50, U82 = UB51, U83 = U63 a UC23 a UB52 a UC120, U84 = UB 121 a U 121, U88 = UC24, U89 = UC 25, U90 = UC27, U91 = UC 67, U92 = UC73, U93 = UC74, U94 = UC52, U95 = UC53, U96 = UC54, U97 = UB 105, U99 = UC103, U110 = UC108, U133 = UB 133, U134 = UB134, U135 = UB135, U146 = UB146, U147 = UB147.

(Další údaje v závorkách zde značí rok převzetí do služby.)

U1 - U1 (1911), U2.(1911),

U3 – U3 (1909), U4 (1909),

U5 – U5 (1910), U6 (1910), U12 (1914),

LOLIGO - LOLIGO (viz stať v publikace "Ponorky! Ponorky!!" - NÁMOŘNÍ ŽURNÁL č. 6)

U7 – U7 (1915), U8 (1915), U9 (1915), U10 (1915), U11 (1915). .

U10 – U10 (1915), U11 (1915), U15 (1915), U16 (1915), U17 (1915),

U14 – U14 (ex francouzská CURIE/Q 87 – 1913/1916),

U20 – U20 (1917), U21 (1916), U22 (1917), U23 (1917),

U27 – U27 (1917), U28 (1917), U29 (1917), U30 (1917), U31 (1917), U32 (1917), U40 (1917). U41 (1918),

U43 – U43 (1916), U47 (1916),

U48 – U48, U49 (nepřevzaty),

U50 – U50, U51, U52, U53 (nepřevzaty),

U54 – U54, U55, U56, U57, U58, U59 (nedokončeny),

U101 – U101, U102, U103, U104, U105, U106, U107, U108, U109, 110 (nedokončeny).

DUNAJSKÁ FLOTILA - říční jednotky:

MONITORY

LEITHA – LEITHA (1871-1894), MAROS (1871-1894),

KÖRÖS – KÖRÖS (1892), SZAMOS (1893),

TEMES – TEMES (1904), BODROG (1904),

ENNYS – ENNS (1914), INNS (1915),

SAVA – SAVA (1915), BOSNA (ex TEMES – 1915),

Mo. XI, MO. XII (nedokončeny),

ŘÍČNÍ HLÍDKOVÉ LODĚ 

FOGAS – FOGAS (1915), CSUKA (1916),

WELS - WELS, BARSCH, COMPÓ, VIZA (všechny dokončeny v r. 1916)

STÖR - STÖR, LACHS (oba dokončeny v r. 1918)

 

JINÉ

CHMÄLEON (minonoska – na vodu v r. 1913),

GÄA (depotní loď torpédových lodí – na vodu v r. 1890, v Rusku)