ITÁLIE

PANCÉŘNÍKY A BITEVNÍ LODĚ

formidabile – formidabile, terribile (obě v r. 1861)

principe de carignano – principe de carignano (1863), messina (1864), conte verde (1863)

re d´italia – re d´italia, re d´portogallo (obě v r. 1863)

regina maria pia – regina maria pia, san martino, castelfidardo (všechny v r. 1863), ancona (1864)

affondatore - 1865

roma – roma (1865), venezia (1869)

principe amedeo – palestro (1871), principe amedeo (1872)

duilio - duilio (1876), dandolo (1878)

italia – italia (ex stella d´italia, 1880), penato (1883)

ruggiero di laura – ruggiero di laura (1884), francesco morosini, andrea doria (obě v r. 1885)

re umberto – re umberto (1888), sardegna (1890), sicilia (1891)

ammiraglio di saint bon – ammiraglio di saint bon, emanuele filiberto (obě v r. 1897)

regina margherita regina margherita, benedetto brin (1901)

regina elena – regina elena, vittorio emanuele (obě v . 1904), napoli (1905), roma (1907)

dante alighieri – dante alighieri (1910)

cavour – conte di cavour, giulio cesare, leonardo da vinci (všechny v r. 1911)

doria – andrea doria, duilio (obě v r. 1913)

caracciolo – francesco caracciolo (1920) (cristoforo colombo, mercantonio colonna, francesco morosini - nebyly spuštěny na vodu, žádná z lodí typu caracciolo nebyla dokončena)

NOSIČ LETADEL

europa – europa (1895, ex dopravní loď Quarto)

PANCÉŘOVÉ A BITEVNÍ KŘIŽNÍKY

marco polo – marco polo (1892) 

vettor pisani – vettor pisani (1895), carlo alberto (1896)

garibaldi – giuseppe garibaldi, varese (obě v r. 1899), francesco ferruccio (1902)

pisa – pisa (1907), amalfi (1908)

san giorgio – san giorgio, san marco (obě v r. 1908)

KORVETY, CHRÁNĚNÉ A LEHKÉ KŘIŽNÍKY

caracciolo – caracciolo (ex brilliante, 1869)

vettor pisani – vettor pisani (ex briosa, 1869)

cristoforo colombo – cristoforo colombo (1875)

flafio gioia – flavio gioia (1881)

amerigo vespucci – amerigo vespucci (1882)

cristoforo colombo – cristoforo colombo (1892)

pietro micca – pietro micca (1876)

tripoli – tripoli (1886)

goito – goito (1887), monzambano, montebello (oba v r. 1888), confienza (1889)

folgore – folgore 1886), saetta (1887)

partenope – pertenope (1889), euridice (1890), urania, iride, aretusa (všechny v r. 1891), minerva (1892), calatafimi (1893), caprera (1894)

agordat – agordat, coatit (obě v r. 1899)

giovanni bausan – giovanni bausan (1883)

etna – etna (1885), vesuvio (1886), stromboli (1886), ettore fueramosca (1888)

dogali – dogali (1885)

piemonte – piemonte (1888)

umbria – lombardia (1890), umbria (1891), etruRia (1891), liguria (1893), elba (1893), publia (1898)

calabria – calabria (1894)

libia – libia (1912)

campania – campania, basilicata (oba v r. 1914)

quarto – quartio (1911)

bixio – nino bixio (1911), marsala (1912)

Bývalé německé a rakousko-uherské křižníky – kořist z 1.SV: taranto (ex něm. strassburg, 1911), ancona (ex něm. graudenz), bari (ex něm. pillau), brindisi a venezia (ex rak.- uherské helgoland a saida)

POMOCNÉ KŘIŽNÍKY

1. světové válka:

america (1909), ancona (1907), bosnia (1898), bulhgaria (1898), candia (?), caprera (1910), citta´do bengasi (1913), citta´di cagliari, citta´di catania, citta´di messina, citta´di palermo, citta´di sassari, citta´di siracusa (všechny v r. 1910), domenico balduiono (1882, ex china), duCa d´aosta (1909), duca degli abruzzi (1907), duca di geNova (1907), F.D. guarrazzi (1912), memfi (1883, ex gottardo), misurata (1888), montenegro (1898), oceania (1909), orione (1883), perseo (?), porto di suez (1883, ex oasis), porto di maurizio (1912, ex Ville de bastia), porto torres (1901, ex helen), principe di udine (1908), principessa mafalda (1908), principe umberto (1909), regina elena (1907), regina margherita (1884), re vittorio (1907), romania (1898), sassari (?), taormina (1908), tebe (1883, ex indipendente). tolemaide (1899), tomaso di savoia (1907), umberto I (1878), verona (1908) 

Jednotky upravené z ukořistěných lodí nebo z lodí italského obchodního loďstva: folgore (ex rakousko-uherská zenta), gallinara, gianicolo, malamocco, pantelleria, saetta (ex rakousko-uherský lovcen), sassari, ustica  

LODĚ POBŘEŽNÍ OBRANY

palestro – palestro, varese (obě v r. 1865)

guerriera – guerriera, voragine (obě v r. 1866)

alfredo capellini – alfredo capellini (ex temeraria, 1868), risoluta (1868), faa di bruno (ex impavida, 1869), audace (1871)

DĚLOVÉ ČLUNY

guardiano – guardiano, sentinella (obě v r. 1874)

scilla – scilla (1874), cariddi (1875)

provana – andrea provana, sebastiano veniero (obě v r. 1884)

cirenaica – cirenaica (1885, ex dánský leda)

curtatone – volturno (1887), curtatone (1888)

linosa – linosa (1898, ex španělská maria isabel)

castore – castore, polluce (obě v r. 1888)

governolo – governolo (1894)

palmaiola – palmaiola (1902, ex španělská Mary)

marechario – marechario (ex rakousko-uherský TAURUS, od r. 1927 AURORA, 1904)

brondolo (1909) – brondolo, marghera

generalE arimondi generale arimondi (1910, ex franc. gorgo, ex pelican)

sebastiano caboto (1912) – sebastiano caboto

abisso (1912) – abisso (ex francouzský falco II, ex petrel)

boeo - boeo (1916, ex dánský TROMP)

capitano sauro – capitano souro (ex rakousko-uherský dopr. parník timavo)

scaparro – scaparro (býv. nákladní člun GinaIda)

ermanno carlotto – ermanno carlotto (1918, pův. britský parník nirvana, nato rakousko-uherský taurus, poté marechario, od r. 1927 aurora)

MONITORY

1. světová válka:

alfredo capellini – alfredo capellini (1915)

faa´ di bruno – faa´ di bruno (1916)

monfalcone – monfalcone (býv. rakouská loď, přestavěna)

monte santo - monte santo, monte sabotino (bývalé rakouské lodě, přestavěny)

monte cucco – monte cucco (býv. rakouská loď, přestavěna)

vodice – vodice (býv. rakouská loď, přestavěna)

carso – carso (býv. rakouská loď, přestavěna)

pasubio – pasubio (býv. rakouská loď, přestavěna)

monte grappa – monte grappa, montello (obě v r. 1918), monte cengio, monte nivegno (obě v r. 1919)

padus – padus (býv. rakouská loď, přestavěna)

SPOJOVACÍ A HLÍDKOVÉ LODĚ

sesia – sesia (?)

esploratore – esploratore, messagiere (obě v r. 1863)

vedetta – vedetta (1866)

staffetta – staffetta (1876)

rapido – rapido (1876)

barbarigo – agostino barbarigo, marcantonio colonna (obě v r. 1879)

messaggero – messaggero (1885)

archimede – galileo galilei, archimede (obě v r. 1887)

TORPÉDOBORCE

fulmine – fulmine (1898)

lampo (1899-1901) – lampo, fraccia, dardo, strale, euro, ostro

nembo – nembo, turbine (oba v r. 1901), aquilone, borea (oba v r. 1902), zeffiro, espero (oba v r. 1904)

vůdčí lodě (leaders):

poerio – alessandro poerio, guglielmo pepe, cesare rossarol (všechny v r. 1914)

mirabello – carlo mirabello (1915), carlo alberto racchia, augusto riboty (obě v r. 1016)

aquila (ex rumunské) – aquila (ex vifor), sparviero (ex Vijelie – obě v r. 1917), nibbio (ex vartez, 1918), falco (ex viscol, 1919) 

německý typ V 116 - premuda (ex německý V 116)

německý typ B 97 – cesare rossarol (ex německý B 97, 1914)

leone – leone (1923), pantera, tigre (obě v r. 1924) (nerealizovány leopardo a lince)

torpédoborce:

soldat 1. typ (artigliere) – bersagliere, granatiere (oba v r. 1906), artigliere, lanciere (oba v r. 1907), corazziere (1909), garibaldino (1910)

soldat 2. typ (alpino) – alpino, fuciliere (oba v r. 1909), pontiere (1910)

ascaro – ascaro (1912)

indomito – indomito, intrepido, irrequieto (všechny v r. 1912), impavido, impetuoso, insidioso (všechny v r. 1913)

ardito – ardito, ardente (obě v r. 1912)

audace 1. typ - audace, animoso (obě v r. 1913)

pilo – rosolino pilo, giuseppe cesare abba, pilade bronzetti, giuzeppe missori, antonio mosto, ippolito nievo, francesco nullo, simone schiaffino (všechny v r. 1915)

audace 2. typ – audace (II., ex intrepido, ex kawakaze, 1916)

sirtori – giuseppe sirtori (1916), giovanni acerbi, vincenzo giordano osrini, francesco stocco (všechny v r. 1917),

la masa – giuseppe la masa, benedetto cairoli, giacinto carini (všechny v r. 1917), angelo basini, nicola fabrizi, gicomo medici (všechny v r. 1918), giuseppe la farina, agostino bertani (obě v r. 1919)

palestro – palestro (1919), confienze, san martino, solferino (všechny v r. 1920)

ganarali (cantore) – generale antonio cantore, generale achille papa, generale antonio chionotto (všechny v r. 1921), generale antonio cascino, generalE carlo montanari, generale marcello prestinari (všechny v r. 1922)

německý typ S 49 – ardimentoso (ex německý S 63)

rakousko-uherský typ tátra – fasana (ex rakousko-uherský TÁTRA., viz i v dalších závorkách), muggia (czepel), pola (orjen), zenson (balaton), cortelazzo (lika), grado (triglav), monfalcone (uzsók)

TORPĚDOVKY

(V r.1886 byly názvy pojmenovaných torpédovek změněny na designace s použitím písmene T (od názvu britské realizační loděnice THORNYCROFT) respektive S (od názvu německé loděnice SCHICHAU), ale i tyto designace se postupně měnily.)

nibbio – nibbio (1878)

aquila – aquila, gabbiano (oba v r. 1881)

clio – clio (1882)

aldebaran (1. skupina, 1881-1884) – aldebaran, antares, andromeda, centauro, dragone, pegaso, sagittario, sirio, orione, canopo

euterpe (1. skupina - 1883) - euterpe, talia, erato, malpomene, tersicore, polimnia, urania, calliope

mosca (1883) – mosca, ape, vespa, farfalla

euterpe (2. skupina, 1883) – lucciola, formica, cicala, locusta, grillo, zanzara

aldebaran (2. skupina, 1883-1886) – arturo, spuca, cigno, 50t, 51t

aldebaran (3. skupina, 1883-1887) – vega, rigel, castore, polluce, 52t, 53t

aldebaran (4. skupina, 1884-1886) – procione, lila, idra, regolo, 54t, 55t

aldebaran (5. skupina, 1885) – acquario, cassiopea,

Typ YA (1886-1887) – 76YA, 77YA, 78YA, 79YA,

schichau 1. typ (1886-1887) – 56S, 57S, 58S, 59S, 84S, 85S, 99S, 100S, 101S, 102S, 103S, 104S, 105S, 106S, 107S, 108S, 109S, 110S, 111S 

schichau typ odero (1875-1895) – 72S, 73S, 74S, 75S, 93S, 94S, 95S, 96S, 97S, 98S, 105S, 102S, 103S, 104S, 106S, 107S, 108S, 109S, 110S, 111S, 112S, 113S, 114S, 115S, 116S, 117S, 118S, 119S, 120S, 121S, 122S, 123S, 128S, 129S, 130S,131S, 153S, 137S, 138S, 147S, 149S, 150S

schichau, typ cravero (1887-1894) – 68S, 69S, 70S, 71S, 116S, 117S, 118S, 119S, 145S, 146S, 153S, 154S

schichau, typ guppy - 66S, 67S (oba v r. 1888)

schichau, typ pattison (1888-1894) – 60S, 61S, 62S, 63S, 64S, 65S, 112S, 113S. 114S. 115S, 132S, 133S, 134S, 135S, 151S, 152S

schichau, typ ansaldo (1888-1893) – 56S (pozdější 80S), 86S, 87S, 88S, 89S, 90S, 91S, 92S, 123S, 125S, 126S, 127S, 139S, 140S, 141S, 142S, 143S, 144S

aquila (1888) – falco, sparviero, aquila, nibbio, avvolotoio

condore – condore (1898)

pellicano – pellicano (1899)

sirio (1905) – sirio, saggitario, spica, scorpione, saffo

pegaso (1905-1906) – perseo, pegaso, procione, pallade 

pegaso (typ cigno) – calliope, cassiopea, centauro, cigno, clio (všechny v r. 1906), canopo (1907), calipso, climene (obě v r. 1909)

pegaso (typ alcione) – alcione (1906), airone, albatros, ardea, arpia, astore (všechny v r. 1907) 

orione – olimpia, orione, orsa (všechny v r. 1906), orfeo (1907)

gabbiano – gabbiano (1907)

Typ PN (1912-1913, I. série) – 1PN, 2 PN, 3 PN, 4 PN, 5 PN, 6 PN, 7 PN, 8 PN, 9 PN, 10 PN, 11 PN, 12 PN // 12 OS, 13 OS, 14 OS, 15 OS, 16 OS, 17 OS, 18 OS, 19 OS, 20 OS, 21 OS, 22 OS, 23 OS, 24 OS // 25 AS, 26 AS, 27 AS, 28 AS, 29 AS, 30 AS, 31 AS, 32 AS // 33 PN, 34 PN, 35 PN, 36 PN, 37 PN, 38 PN

typ 39 RM – 39 RM (1915)

Typ PN (1918-1919, II. série) – 40 PN, 41 PN, 43 PN, 44 PN, 45 PN // 46 OS, 47 OS, 48 OS, 49 OS, 50 OS, 51 OS // 52 AS, 53 AS, 54 AS, 55 AS, 56 AS, 57 AS // 58 OL, 59 OL, 60 OL, 61 OL, 62 OL, 63 OL // 64 PN, 65 PN, 66 PN Později 70 PN), 67 PN, 68 PN (později 71 PN), 69 PN // 70 CP, 71 CP, 72 CP, 73 CP 

Typ PN (1918-19193, III. série) – 70 OLT, 71 OLT, 72 OLT, 73 OLT, 74 OLT, 75 OLT

Ex rakousko-uherský typ Tb VII – francesco rismondo (ex rakousko-uherská TB 11 resp. Tb XI)

PONORKY

delfino – delfino (1892?)

glauco – glauco (1905), narvalo, squalo (obě v r. 1906), otaria (1908), tricheco (1909)

foca - foca (1908)

medusa – madusa, velella (obě v r. 1911), argo, fisalia, jantina, salpa (všechny v r. 1912), jalea, zoea (obě v r. 1913)

atropo – atropo (1912)

alfa alfa, beta (experimentální, 1912-1913)

nautilus – nautilus, nereide (obě v r. 1913)

pullino – giacinto pullino, galiloe ferraris (obě v r. 1913)

argonauta – argonauTa (ex ruská SV. GEORGIJ)

Typ A (1915-1916) – A 1, A 2, A 3, A 4, A 5, A 6

Typ B (1916) – B 1, B 2, B 3

typ F (1916-1918) – F 1, F 2, F 3, F 4, F 5, F 6. F 7, F 8, F 9, F 10, F 11, F 12, F 13, F 14, F 15, F 16, F 17, F 18, F 29, F 20, F 21

Ex britský typ S - S 1, S 2, S 3

Ex britský typ W – W 1, W 2, W 3, W 4

micca – pietro micca (1917), luigi galvani, lorenzo marcello, mocenigo torricelli (všechny v r. 1918)

angelo emo, lazzaro mocenigo (obě v r. 1919)

balila – balilla (ex německá U 42)

pacinotti – pacinotti, gugliemotti (obě v r. 1916)

provana – agostino barbarigo (1917), andrea provana, giacomo nani, sebaastiano veniero (všechny v r. 1917)

Typ N (1917-1918) – N 1, N 2, N 3, N 4, N 5, N 6

X 2 – X 2, X 3 (obě v r. 1917)

Ex britský typ H – H 1, H 2, H 3, H 4, H 5, H 6, H 7, H 8

Ex německý typ UC 1 – X 1 (ex rakousko-uherská U 24, ex německá UC 12) 

DEPOTNÍ LOĎ

SORRENTO – (ex rakousko-uherský LUSSIN)